Teslimat Ve İade Politikası


Sipariş edilen ürünlerin istanbul içi ücretsiz teslim günü her haftanın çarşamba günüdür.

Diğer günler teslim edilmesi istenen ürünlerin nakliye ücreti müşterimize aittir.

. Sipariş durumunda iptal talebi :
Moda 4 Home’da oluşturduğunuz siparişinizi iptal etmek için iptal nedeninizi belirterek ilgili sipariş numarası ile birlikte talebinizi info@da4home adresine iletebilir veya hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında Moda 4 Home Müşteri Hizmetleri’ni (0212 295 59 51) arayarak Müşteri Hizmetleri Yetkilisi’ne bildirebilirsiniz. Sipariş iptali talebiniz ilgili departmanlara aktarıldıktan sonra iptal onayı gerçekleştirilecektir.


• Kargo Aşamasında İptal Talebi
Eğer siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. 

Bu durumda kargo size ulaştıktan sonra fatura üzerindeki iade bölümünü doldurup, orijinal faturasını (faturanın olmadığı durumlarda, sevk irsaliyesini) ürüne ekleyerek, iade koşullarına uygun şekilde iade edebilirsiniz. 

• Hasarlı/Kusurlu Ürün Teslimatı
Önemli Uyarı: Moda4home.com’ dan verdiğiniz siparişleri kargo görevlisinden teslim alırken paketi açıp ürünleri kontrol ediniz. Paket içeriğindeki ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa teslim tutanağını imzalamayanız. Aynı kargo görevlisine “Durum Tespit Tutanağı” tutturarak ve karşılıklı imza altına alarak paketi teslim almadan bize iade gönderiniz. (Teslim alındıktan sonra bildirilen hasar durumlarında Moda 4 Home sorumluluk kabul etmeyecektir.)


Siparişiniz birden fazla üründen oluşuyor ve ürünlerden bir ya da birkaçı hasarlı ise sorunsuz olan ürünleri teslim alınız, hasarlı olan ürün/ürünler için ise kargo görevlisine “Durum Tespit Tutanağı” hazırlattırıp tarafımıza iade olarak gönderiniz ve konuyla ilgili info@moda4home.com adresine e-mail gönderiniz veya Moda 4 Home Müşteri Hizmetleri’ni (212 295 59 51) arayarak Müşteri Hizmetleri Yetkilisi ile iletişime geçiniz.

• Yanlış Ürün Teslimatı
Yanlış ürün teslimatı durumunda ürünleri karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz. İadelerinizde Yurtiçi Kargo'yu kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanacaktır. Bunun için size en yakın Yurtiçi Kargo şubesine gitmeniz ve ürününüzü  iade kodunu vererek teslim etmeniz yeterlidir. 


• Cayma Hakkını Kullanma
Cayma Hakkınızı kullanabilmeniz için teslim tarihinden itibaren 8 gün içinde cayma hakkını kullanarak ürünü iade etmek istediğinizi tarafımıza bildirmeniz ve siparişinizi iade etmeniz gerekmektedir.


• İade Koşulları
İadeniz, Moda 4 Home  Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 6’daki Cayma Hakkı ve Madde 7’deki Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler şartlarına uygun olmalıdır. (Bkz. Moda4Home– Mesafeli Satış Sözleşmesi) 

Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 8 gündür. İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz şekilde ve ürünün orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir. 

• İade Şekli
İadeler mutlak surette orjinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır. 

Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
İade edeceğiniz ürünü mutlaka size teslim edildiği şekilde ambalajlı olarak paketleyerek, orjinal kutusu ve aynı zamanda Moda 4 Home  kolisine koyarak iade etmeniz gerekmektedir. Orjinal ambalajında olmayan ya da ambalajı yetersiz olan ürünler Moda 4 Home  tarafından kabul edilmeyecek ve kargo tarafından da teslim alınmayacaktır.
Önemli Uyarı: Kargo firması tarafından paketleme yapılmamaktadır. İade göndereceğiniz ürünün sizin tarafınızdan paketlenerek kargo görevlisine teslim edilmesi gerekmektedir. 
İade işlemleriniz hakkında destek almak için hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında Moda 4 Home Müşteri Hizmetleri’ ni (212 295 59 51) arayabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Thonet Sandalye Tarihi 19.yüzyılın ortalarında bugünün beklentilerine cevap veren sandalye ve askılıkları Michael Thonet üretmiştir. O iyi bir tasarımcı, uygulayıcı, sanatçı ve başarılı bir iş adamıdır. Ağacı buharla yumuşattı, kalıplara koydu, fırınladı dünyaya kendi adıyla anılan sandalye ve mobilyaları armağan etti. Güzellik, sadelik, işlevsellik, seri üretime uygunluk sağlamlık ve ucuzluk bu sandalye sitilinin en önemli vasıflarındandır. Michael Thonet 1796 da prusyada ren bölgesinde bulunan bobpard’da doğdu duyarlı bir bilinçlilikle bir ömürboyu yılmadan uzun ve zahmetli bir çaba gösterdi. Önce lamine sonra masif kayın ağaç çubuklarını kullandı ve cafe sandalyeleri , bar sandalyeleri , restaurant sandalyeleri , ahşap sandalye kategorisinde ün yapmış birçok sergi ve fuarda sayısız madalya kazanmıştır. ST-23 koduyla ürettiğimiz sandalye 2 milyon graz thonet askılık 1 milyon sallanan sandalye 100 bin adet üretilmiş sanat, ucuzluk ve lüks birlikte hedeflenmiştir. 1976 da 4500 işçi çalışıyor günde 2000 adet sandalye üretiliyordu. 20. yüzyılda 4.181,799 adet sandalye üretimi yapılmış ve bütün dünyaya satılmıştır. Michael thonet 1871 yılında öldü ve oğulları firmayı devam ettirdiler. I. ve II. dünya savaşlarında büyük darbe gören tesisler günümüzde Gebrüder Thonet Viyana adı altında faaliyetini sürdürmektedir. Thonet stil sandalye 180 yıldır değişen siyasal ve toplumsal koşulların sık sık birbirinin yerini alan sanat üslüpları ile modaların ve insanların, bunların doğrultusunda durmadan yer değiştiren zevklerin karşısında direnerek her dönemde beğenilmiş bir sandalye markası olmuştur. Thonet Sandalye Üretim Aşaması 1.Kayın kütüğü hızarda lata biçiminde kesiliyor kesilen parçalar 3*3 enine kesitler halinde doğranıyor. 2.Doğranan çubuklar torna tezgahında silindir şeklinde yuvarlatılıyor. 3.Doğranan yuvarlak çubuklar basınçlı buhar kazanında yaklaşık 12 saat yumuşatılıyor 4.Buharda yumuşayan çubuklar çelik kalıplara yerleştiriliyor. 5.Bükülen parçalar kalıpla beraber yaklaşık 50-60 derece sıcaklıktaki fırında 12 saat kurutuluyor. 6.Fırında kurutulan parçalar kalıplardan çıkartılarak planya ve elde tıraşlanarak işleniyor. 7.işlenen parçalar zımparalandıktan sonra montaj edilip cilalanıyor. sandalye,ahşap sandalye,sandalye imalatı,sandalye üretimi,thonet sandalye modelleri